Kdo jsme

MOSTY jsou misijní službou Církve bez hranic Praha (sbor Apoštolské církve, www.jinacirkev.cz). V roce 2019 jsme se rozhodli navázat na naši dlouholetou křesťanskou službu dětem ze sociálně slabého prostředí v Praze (https://www.cdmpraha.cz) a začít podobnou službu dětem a rodinám v sociálně vyloučených lokalitách Středočeského a Ústeckého kraje. Naším cílem je přinést jim evangelium a prokazovat Kristovu lásku praktickým způsobem. Chceme stavět mosty mezi lidmi a Bohem i mezi Čechy a Romy.  


Toto je náš příběh

V 90. letech jsem měla možnost jet s nadací Nehemia na Ukrajinu na krátkodobý misijní výjezd. Poprvé jsem se tam setkala s dětmi, které doslova žijí na ulici. Mnohým z nich bylo teprve 6 let. Přes den se schovávaly v kanálech, v noci vylézaly ven, aby si v odpadkových koších našly něco k jídlu. Byly každodenně vystavovány nejen mrazu a hladu, ale také bití a zneužívání. Bůh tehdy zlomil moje srdce pro děti, které nikdo nechrání a o které se nikdo nestará. Po návratu do Prahy jsme s týmem kamarádů začali sloužit podobným dětem na Žižkově. Většina z nich jsou Romové. Založili jsme Centrum dětí a mládeže Teen Challenge a snažili se dát dětem to, co jim chybělo doma. Díky této službě stovky dětí slyšely evangelium, přijaly Ježíše do svého srdce a zažily to, co by měly děti běžně zažívat (volnočasové aktivity, letní tábory, víkendové pobyty, výlety, lyžování, plavba na kanojích a mnoho dalšího). Díky doučování a dlouhodobé podpoře je dnes několik dětí vyučeno a další studují střední školu. Mnohé z dětí se daly pokřtít a začlenily se do církve. (Více o této službě na www.cdmpraha.cz). 

Podobnou službu jsem v r. 2019 začala dělat v sociálně vyloučených lokalitách Středočeského a Ústeckého kraje. Doučuji děti, rozdávám materiální pomoc (zejména dětské oblečení a pomůcky do školy), seznamuji děti s evangeliem, modlíme se, chválíme Boha, hrajeme hry. Od r. 2023 mám tu výsadu spolupracovat s AC Most a její misijní stanicí v Chánově, vedenou Štefanem Cickem. 

Naším cílem je pomoci i těmto dětem poznat Boha a dostat se ze začarovaného kruhu sociálního vyloučení.
 


Bc. Lucie Pohanková, Dis.
A CO TEĎ?

Podpořte naše úsilí

 

© 2020 CBH Slaný | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!